Scéna znásilnění z Profesora T. trochu jinak: Proč z ní měli tvůrci strach?

Seriál Profesor T. je plný zajímavých případů i akčnějších scén. V některých se kvůli věrohodnosti objevují skuteční herci, v jiných jsou zastoupeni kaskadéry. Jaké zajímavosti se vážou k první epizodě premiérové kriminálky?

První epizoda nového seriálu Profesor T. odvyprávěla příběh znásiněné studentky, kterou jednoho dne na toaletě přepadl neznámý útočník. Natáčení bylo náročnější i pro samotnou představitelku oběti Kamilu Trnkovou. Filmování probíhalo na kolejích na Břevnově a scénu znásilnění konzultovali tvůrci s kriminalisty i kaskadéry, aby byli v rámci celého procesu co nejpřesnější a nevyvedli žádný nevěrohodný nesmysl. Oba herci, Kamila a Jiří Maryško, byli na natáčení speciálně proškoleni.

Aleš Petráš alias Dan Winter ze seriálu Profesor T.: Jakou postavu ztvárňuje a jaké bylo natáčení?
Zdroj: TV Nova

Hned v úvodu epizody srazí Profesora T. k zemi „zloděj svačiny“. Původně měl Pavla Řezníčka nahradit dublér, Pavel však trval na tom, že si scénu natočí pro důvěryhodnost záběru sám. Scéna se nakonec točila čtyřikrát a Pavel padal vždy znamenitě. Útočníka hrál kaskadér a představitel Jáchyma Taubera měl pod sebou matraci, na kterou vždy dopadl, aby se nezranil.

Aleš Petráš alias Dan Winter ze seriálu Profesor T.: Jakou postavu ztvárňuje a jaké bylo natáčení?
Zdroj: TV Nova

Postava Jáchyma Taubera je posedlá hygienou a má fobii z bakterií, proto si neustále dezinfikuje ruce. zajímavostí je, že při natáčení si herec skutečně potírá ruce antibakteriálním gelem.

16

GALERIE: PROFESOR T. Znásilnění studentky na toaletě studentských kolejí!

Zdroj: TV Nova

PROFESOR T. Znásilnění studentky na toaletě studentských kolejí! - 1

Hodnocení:

Další epizodu seriálu Profesor T. sledujte v neděli 4. listopadu 2018 ve 20:15 na Nově!



 

PJ