První ukázka z nového krimi seriálu TV Nova: Humor Profesora T. si zamilujete! VIDEO

Aktualizováno 16.10. 2018 15:42
Zdroj: TV Nova

Diváci TV Nova se mohou již v neděli 28. října těšit na Pavla Řezníčka ve zbrusu nové roli. V detektivním seriálu Profesor T. ztvární hlavního hrdinu, profesora kriminologie Jáchyma Taubera, který pomáhá kriminalistům s vyšetřováním různých případů.

Profesor T. je génius, ale také tak trochu podivín se svérázným smyslem pro humor. Navíc trpí strachem z bakterií a z nedokonalosti. Jeho povaha ho tak předurčuje k mnoha úsměvným situacím. V příbězích nechybí ani chvíle napětí a momenty překvapení. Televize Nova tak navazuje na svoji úspěšnou produkci krimi seriálů.

Profesor T.
Zdroj: Foto Julie Vrabelová

Humor Profesora T. mě oslovuje. I já rád pracuji s ironií, sarkasmem a občas i s cynismem. Nebylo pro mě tedy těžké se naladit na jeho notu,“ uvádí ke své filmové postavě Pavel Řezníček. „V současné době se hodně točí krimi a v rámci tohoto žánru mně můj vzhled přináší jistá omezení. Těžko mohu hrát svalnatého kriminalistu nebo vyloženého padoucha. Z tohoto pohledu pro mě vlastně byla role Profesora T. tou vysněnou… Pojí se v ní humor, dramatické chvilky i kriminalistické napětí,“ dodává.

Profesor T.
Zdroj: Foto Julie Vrabelová

„Nejde o klasický kriminální seriál. Podařilo se nám prosadit více humoru, takže vyprávění nabízí krom napětí a spekulací ohledně pachatelů i odlehčené chvilky nadsázky a smíchu,“ upřesňuje režisér seriálu Tomáš Mašín.

Profesor T.
Zdroj: Foto Julie Vrabelová

To, že role Profesora T. Pavlovi Řezníčkovi opravdu sedla, potvrzuje představitelka jedné z hlavních ženských rolí, Jitka Schneiderová: „Pavla znám spoustu let. Na DAMU jsme spolu jeden čas studovali ve stejném ročníku. Je to skvělý herec. Tato role mu umožnila objevit jeho novou hereckou polohu a je v ní opět výborný.“

Profesor T.
Zdroj: Foto Julie Vrabelová

V hlavních rolích se představí Pavel Řezníček, Sarah Haváčová, Aleš Petráš, Jitka Schneiderová a Luboš Veselý. Dále hrají Igor Bareš, Lenka Termerová atd. Na scénáři se podíleli Petr Jarchovský, Michal Samir, Evita Naušová a Jan Vejnar. Seriál vznikl v produkci Matěje Chlupáčka a Maji Hamplové pod režijním vedením Tomáše Mašína a Michala Blaška.

Profesor T.
Zdroj: TV Nova

Profesor T. od 28. října ve 20.15 na TV Nova!
 

TV Nova