Poznali jste ho? Profesor T. vyšetřoval vraždu v domě ze seriálu Ordinace v růžové zahradě!

Publikováno 25. 11. 2018
Zdroj: TV Nova

Nová epizoda Profesora T. zavedla diváky do domu, který všichni dobře znají ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jak natáčení probíha?

Jáchym Tauber tantokrát řešil zapeklitý případ vraždy. Podezřelých bylo hned několik, a v některých chvílích se dokonce zdálo, že vyšetřovatelé skutečného pachatele možná ani nedopadnou. Pořádným oříškem bylo pro herce a filmaře i natáčení této epizody. Co se dělo na place?

 

Profesor T. - 5. díl - 1
Zdroj: TV Nova

Vražda v hotelu se natáčela ve vile s růžovou fasádou, kde se točí i divácky oblíbený seriál Ordinace v růžové zahradě. Ve skutečnosti se ve vile nachází luxusní hotel. Natáčení probíhalo pouze dva dny, v tomto čase se musely stihnout natočit všechny scény v exteriéru i v interiéru.

 

Profesor T. - 5. díl
Zdroj: TV Nova Natáčení Profesora T.

Postavu recepčního Jana Vaníčka, s kterým se Profesor tajně spřátelí, ztvárnil talentovaný herec Karel Heřmánek mladší. Jeho postava představovala mladší, vyšinutější verzi  profesora Taubery. Společná procházka profesora a recepčního se natáčela v Průhonickém parku u rybníku Bořín. Filmaři totiž hledali takové místo, které nebude okoukané a zároveň bude vypadat skvěle. A nutno dodat, že se jim jejich záměr vydařil. Jak se tato scéna natáčela? „Šlo paradoxně o nejkomičtější momenty z celého natáčení. Hodně jsme se na tuto scénu těšili a připravovali. Ten den však nešlo jako na potvoru nic od ruky. V momentě, kdy Aleš (alias kriminalista Dan Winter) běžel zatknout pachatele, mu vypadla pouta, a tím pádem nebylo čím zatýkat. Při druhé klapce vypadl pro změnu zásobník představiteli pachatele, a tak bylo těžké předstírat, že se tato postava chce zabít. Když jsem potom přebírala pachatelovu zbraň já, vypadl zásobník i mně. A to hned dvakrát! To už se smál celý štáb od maskérek po kameramana a bylo opravdu hodně těžké se soustředit. Ještě, že máme šikovného režiséra a střihače, kterým se povedlo nás z těchto patálií vysekat,“ popsala s úsměvem natáčení této scény Sarah Haváčová, která hraje kapitána policie.

Profesor T. - 5. díl
Zdroj: TV Nova Karel Heřmánek mladší

Herci musí zároveň před každým natáčením akčních scén projít výcvikem se zbrojířem, který je přítomen i na samotném natáčení, kde se stará o to, aby vše probíhalo dle profesionálních postupů. Z bezpečnostních důvodů byly v této scéně použity makety zbraní.

 

16

GALERIE: Profesor T. - 5. díl

Zdroj: TV Nova

Profesor T. - 5. díl - 6

Hodnocení:

Pokračování detektivního seriálu Profesor T. sledujte v neděli 23. listopadu 2018 ve 20:15 na TV Nova.
 



 

Nova.cz