Pěnivý prášek a dvojí natáčení vraždy aneb Co jste o seriálu Profesor T. nevěděli

Publikováno 4. 11. 2018
Zdroj: TV Nova

Jáchymu Tauberovi v nové epizodě Profesora T. zamotal hlavu zapeklitý případ otravy vedoucího knihovny. Protože byl zavražděný introvert a neměl žádné nepřátele, stal se z případu opravdový oříšek. Vše začalo dávat smysl až poté, co profesor Tauber zjistil, že vedoucí knihovny nebyl tím, kdo měl zemřít.

Natáčení seriálu je pokaždé složitá záležitost. Napadlo vás například, jak je možné, že z úst otráveného knihovníka vycházela pěna? Představitel knihovníka měl totiž v ústech vložený speciální prášek, který je zdraví neškodný. V momentě, kdy se napil, prášek vzkypěl a předvedl kýžený efekt.

 

 

Profesor T. - 2. díl
Zdroj: TV Nova

 

Do celé skládačky také přesně zapadl střípek ze zdánlivě odlišného případu. V přístavu se našlo tělo dalšího zavražděného. Byl jím otec rodiny, jehož dcera měla rakovinu. Nemocniční scény se natáčely v kladenské nemocnici.

 

Profesor T. - 2. díl
Zdroj: TV Nova

 

Střelba v autě se natáčela nadvakrát. Poprvé pouze s vrahem a se zbraní, podruhé jen s obětí. Tyto dva záběry se následně v postprodukci spojily dohromady. Kvůli bezpečnosti herců a štábu byly při střelbě použity slepé náboje. Navíc zbraně, které diváci v seriálu viděli, obstaral zbrojíř, který je odpovědný za veškerou manipulaci s nimi.


Seriálu Profesor T. můžete sledovat každou neděli od 20:15 na TV Nova.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: