Náročný první natáčecí den: Představitelka Tauberovy matky nemohla vůbec mluvit!

Aktualizováno 18.11. 2018 23:20
Zdroj: TV Nova

Ke každé epizodě seriálu Profesor T. se pojí několik zajímavostí. Jak scénáristé předcházejí nejrůznějším nesrovnalostem a čím Pavel Řezníček vykolejil Reginu Rázlovou hned první natáčecí den?

V premiérové epizodě seriálu Profesor T. řešil Jáchym Tauber případ zmizení nadaného studenta. Kromě vyšetřování však diváci zjistili i něco ze soukromí některých z vyšetřovatelů. Poznali tak například otce Amálie Drápalové. Ten trpí Alzheimerovou chorobou a aby vše působilo autenticky, konzultují scénáristé veškeré projevy nejrůznějších nemocí, které se v seriálu objevují, s odborníky. Dále také dali jeho představiteli Janu Vondráčkovi rady, aby mohl svou roli ztvárnit co nejvěrohodněji.

Profesor T. - otec Amálie
Zdroj: TV Nova

Diváci také postupně poznávají maminku hlavního hrdiny, která má se svým synem leccos společného. Její představitelka, herečka Regina Rázlová, se netají tím, že byla první natáčecí den z Pavla Řezníčka, který ztvárňuje Jáchyma Taubera, značně v šoku. „Pavla samozřejmě znám jako herce i jako člověka. Vždy je radost ho potkat. Zatím jsem s ním ale neměla příležitost hrát. Když jsem s ním v Profesorovi T. točila první scénu, přestala jsem údivem mluvit. Jen jsem koukala a pan režisér mě musel dokonce napomenout: „Regino, vy jako nebudete vůbec mluvit?“ Úplně mně vyrazil dech, jak byl dobrý! Byl to velmi příjemný pocit,“ nechala se slyšet.

PROFESOR T.: Dominantní matka Regina Rázlová a šikanovaný Pavel Řezníček… - 7
Zdroj: TV Nova

Další epizodu seriálu Profesor T. sledujte v neděli 25. listopadu 2018 ve 20:15 na Nově! 

PJ