Nevšední hrdina Profesor T. přichází na televizní obrazovky. Nabídne drsné případy i humorné situace

Publikováno 16. 10. 2018
Profesor T.
Zdroj: Foto Julie Vrabelová

Nový kriminální seriál představí divákům uznávaného Profesora kriminologie Jáchyma Taubera. Život svérázného samorosta se suchým humorem se radikálně změní, když jej navštíví jeho bývalá studentka, dnes kapitán u kriminální policie Amálie Drápalová. Ta ho požádá o pomoc při řešení složitého a citlivého případu. Ani jeden z nich netuší, že se jejich zprvu nahodilá spolupráce stane pravidlem, jenž rámuje tento atraktivní detektivní seriál.

Jáchym Tauber (Pavel Řezníček), alias Profesor T., je na jednu stranu génius s brilantním smyslem pro detail, na stranu druhou asociál s humorem, který je často za hranou. Jako profesor kriminologie se těší všeobecnému uznání. Jeho život plyne poklidným tempem, ovšem jen do doby, kdy ho navštíví jeho bývalá studentka Amálie Drápalové (Sarah Haváčová), kapitán kriminální policie. Ta se za ním vydává s prosbou o pomoc při řešení složitého případu. Z jejich setkání vznikne pravidelná spolupráce, díky níž se policii podaří objasnit celou řadu kriminálních činů. Policejnímu oddělení šéfuje Tereza Flanderková (Jitka Schneiderová), shodou náhod bývalá přítelkyně Profesora T. Policejní tým dále tvoří major Pavel Rabas (Luboš Veselý), který právě prochází komplikovaným životním obdobím, a Dan Winter (Aleš Petráš), jenž se pro změnu zmítá ve svých nešťastných citech k Amálii.

Profesor T.
Zdroj: Foto Julie Vrabelová


Jak lze odtušit, kriminálními epizodami se prolínají bohaté osobní dějové zápletky hlavních postav. Každý díl odvypráví nový uzavřený kriminální případ. Diváky čeká spousta humorných, napínavých i nepředvídatelných situací. Nevšední a rozhodně ne nudný hrdina Profesor T. má dar si diváky získat, vtáhnout je do děje a už nepustit.
V hlavních rolích se představí Pavel Řezníček, Sarah Haváčová, Aleš Petráš, Jitka Schneiderová a Luboš Veselý. Na scénáři se podíleli Petr Jarchovský, Michal Samir, Evita Naušová a Jan Vejnar. Seriál vnikl v produkci Matěje Chlupáčka a Maji Hamplové pod režijním vedením Tomáše Mašína a Michala Blaška.

Seriál Profesor T. sledujte od 28. října 2018 každou neděli večer na Nově!

18

GALERIE: Pavel Řezníček jak ho neznáte! V kriminálním seriálu Profesor T. na Nově

Zdroj: Foto Julie Vrabelová

Pavel Řezníček jak ho neznáte! V kriminálním seriálu Profesor T. na Nově - 2

Hodnocení:

TV Nova