SMÍCH, NEBO PLÁČ? Nový seriál Profesor T. překvapí velkou mírou nadsázky a kultivovaným humorem

Televize Nova si pro své diváky připravila zburu nový kriminální seriál, který kromě řešení zapeklitých případů nabídne také pohled na zápletky v osobních životech hlavních postav.

Profesor T., to je název nového detektivního seriálu, kterým TV Nova navazuje na svoji úspěšnou produkci krimi seriálů. Svérázný profesor kriminologie Jáchym Tauber v podání Pavla Řezníčka v něm bude pomáhat kriminalistům s řešením různých zločinů. Každá epizoda sleduje nový případ, který je v jejím závěru vyřešen. Kriminálními příběhy se prolínají bohaté osobní dějové zápletky hlavních postav.

Aleš Petráš alias Dan Winter ze seriálu Profesor T.: Jakou postavu ztvárňuje a jaké bylo natáčení?
Zdroj: TV Nova

„S Profesorem T. jsem se rychle skamarádil. Je mi blízký jeho smysl pro humor a v podstatě i jeho náhled na svět, přestože se často chová jako podivín,“ uvedl ke své seriálové postavě Pavel Řezníček. „Cítím, že mě v mnohém i ovlivnil. Profesor mluví poměrně složitým kultivovaným jazykem, obvykle ve složitých souvětích. Nejprve pro mě bylo těžké si na jeho mluvu zvyknout. Nyní se ale občas přistihnu, že i v soukromí používám některé jeho obraty,“ dodává.

Aleš Petráš alias Dan Winter ze seriálu Profesor T.: Jakou postavu ztvárňuje a jaké bylo natáčení?
Zdroj: TV Nova


„Musím říct, že mě tento seriál baví a těší mě, že jsem mohl být jeho součástí. Je pro mě žánrově neuchopitelný. Pracuje s velkou mírou nadsázky, a tu mám rád. Divák si mnohdy není jist, jestli by se měl smát anebo brečet. Vymyká se běžným standardům. Mně osobně připadá velmi úsměvný,“ zmiňuje Igor Bareš, představitel vedoucího katedry kriminologie, na které Profesor T. vyučuje.


Život Jáchyma Taubera, zkušeného experta v oblasti psychologie zločinců, se změní, když ho navštíví jeho bývalá studentka, dnes kapitán kriminální policie, Amálie Drápalová. Ta ho požádá o pomoc při řešení složitého a citlivého případu. Ani jeden z nich netuší, že se jejich zprvu nahodilá spolupráce stane pravidlem.

Aleš Petráš alias Dan Winter ze seriálu Profesor T.: Jakou postavu ztvárňuje a jaké bylo natáčení?
Zdroj: TV Nova

V hlavních rolích se představí Pavel Řezníček, Sarah Haváčová, Aleš Petráš, Jitka Schneiderová a Luboš Veselý. Dále hrají Igor Bareš, Lenka Termerová atd. Na scénáři se podíleli Petr Jarchovský, Michal Samir, Evita Naušová a Jan Vejnar. Seriál vznikl v produkci Matěje Chlupáčka a Maji Hamplové pod režijním vedením Tomáše Mašína a Michala Blaška.


18

GALERIE: Pavel Řezníček jak ho neznáte! V kriminálním seriálu Profesor T. na Nově

Zdroj: Foto Julie Vrabelová

Pavel Řezníček jak ho neznáte! V kriminálním seriálu Profesor T. na Nově - 2

Hodnocení:


 

Nový seriál Profesor T. startuje v neděli 28. října 2018 ve 20:15 na Nově! 

TV Nova