Herci mají zelené punčochy na hlavě! I tak vypadá filmování Profesora T.

Publikováno 11. 11. 2018

Jáchymu Tauberovi se podařilo vyřešit zapeklitý případ vraždy školní inspektorky. Napínavý díl, ve kterém nechyběl ani zvrácený vztah učitele se studentkou, dospěl do svého konce. Věděli jste ale, jak se epizoda natáčela?

Pavel Řezníček při natáčení seriálu zásadně odmítá dubléry. Scénu, ve které je spolužáky šikanován, tedy odehrál sám. K dokonalému záběru stačilo pouze jedno opakování. Všechny údery míčem, které seriálová postava schytala, byly reálné.

PROFESOR T.: Dominantní matka Regina Rázlová a šikanovaný Pavel Řezníček… - 9
Zdroj: TV Nova

Záběry ze základní školy Mikoláše Aleše se natáčely v Praze na Suchdolu. Filmování v této lokalitě zabralo pouhý jeden den, přičemž se tvůrci snažili co nejméně narušit chod školy, a tak během natáčení výuka normálně probíhala.

 

Jaromír Nosek, který si zahrál roli tělocvikáře, byl jasnou volbou už při tvorbě prvních návrhů. Těžko říct, co producentku a castingovou režisérku Maju Hamplovou vedlo k tomuto výběru při tvorbě zvrhlé postavy.

 

PROFESOR T.: Dominantní matka Regina Rázlová a šikanovaný Pavel Řezníček… - 7
Zdroj: TV Nova

Při jedné z profesorových vizí se Jáchymovi před očima objevili lidé se zvířecími hlavami. Natáčení takové scény není vůbec jednoduché. Nejprve se natočí herci, kteří mají na hlavě speciální zelenou punčochu. Díky ní jsou poté v postprodukci schopní hlavu odretušovat a nahradit ji tou zvířecí, která se také natáčí samostatně před zeleným pozadím. Tyto dva záběry se nakonec spojí do jednoho. 

 

Kriminální seriál Profesor T. sledujte každou neděli ve 20:15 na TV Nova.


NEPŘEHLÉDNĚTE: