Natáčení na pitevně během provozu aneb Co jste o novém díle Profesora T. nevěděli

Aktualizováno 05.01.2019


Natáčení nedělní epizody Profesora T. se neobešlo bez komplikací. Věděli jste například, že filmování probíhalo za plného provozu a pitevna, která se v díle objevila, byla opravdová?

Pavel Řezníček, představitel Jáchyma Taubera, točil na pitevně hned několik obrazů. „Na člověka tady padá tíseň při pohledu na některé nástroje, o kterých tuší, na co se asi používají. Byl jsem rád, že už to máme za sebou,“ řekl dvaapadesátiletý herec po natáčení. „Natáčelo se v kladenské nemocnici, která je normálně v provozu, stejně tak jako i tamní pitevna. V ní jsme proto museli z hygienických a obecně zdravotních důvodů pod herce instalovat igelit, aby se kůží nedotýkali ničeho, na čem běžně leží skutečné mrtvoly,“ osvětlil průběh filmování producent seriálu.

Zdroj: TV Nova

Maskéři a rekvizitáři chystali místo vraždy manželů pouhou hodinu. Natáčení probíhá ve velmi svižném tempu.

Scéna, při které se ztratil Amáliin otec, se natáčela na kruhovém objezdu v Dejvicích. Ve štábu bylo jen pár lidí, proto si filmování nikdo nevšiml a Jan Vondráček, který si zahrál Václava Drápala, se mohl do role vžít naplno.

Dětskou verzi Jáchyma Taubera ztvárnil Kryštof Racek. Roli získal díky svému specifickému vzhledu, který připomíná retro časy.

Seriál Profesor T. můžete sledovat každou neděli ve 20:15 hodin na TV Nova.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Profesor T. je hospitalizován! Dvojnásobnou vraždu vyšetřuje z nemocnice
VIDEO: Profesor T. je hospitalizován! Dvojnásobnou vraždu vyšetřuje z nemocnice

Profesor T., 6. díl: Smrt prostitutky a pátrání na vlastní pěst
Profesor T., 6. díl: Smrt prostitutky a pátrání na vlastní pěst