Igor Bareš a Lenka Termerová o natáčení Profesora T.: Legrace v zákulisí i velká míra nadsázky!

Aktualizováno 30.11.2018

ZÁKULISÍ PROFESORA T.: Humorná nedorozumění i legrační situace. Tak vypadalo natáčení nového detektivního seriálu!
Zdroj: TV Nova

Na televizi Nova odstartoval nový kriminální seriál Profesor T.Nový kriminální seriál Profesor T. Každý díl vypráví nový uzavřený kriminální případ. Na diváky čeká spousta humorných, napínavých i nepředvídatelných situací. A jaké bylo natáčení? O zážitky se podělilo herecké duo Lenka Termerová a Igor Bareš.

Zdroj: TV Nova

Jak se vám hrála postava vedoucího katedry, a tedy nadřízeného Profesora T.?
Igor Bareš jako vedoucí katedry kriminalistiky: Musím říct, že mě baví tento seriál jako celek a jsem rád, že jsem mohl být jeho součástí. Je pro mě žánrově neuchopitelný. Pracuje s velkou mírou nadsázky, a tu mám rád. Divák si mnohdy není jist, jestli by se měl smát anebo brečet. Vymyká se běžným standardům. Mně osobně připadá velmi úsměvný.

 

Je vám akademické prostředí blízké?
Na JAMU jsem absolvoval v roce 1989. Dělal jsem ještě státnice z marxismu-leninismu. V té době tato škola ještě nebyla tak na úrovni jako dnes. Možná i pod vlivem těchto vzpomínek neberu dodnes akademické společenství příliš vážně.

 

Hrajete raději kladné nebo záporné role?
Záporné role jsou obecně divácky vděčnější a na hraní určitě jednodušší. U záporáků si člověk může vyventilovat temná zákoutí duše. Čili raději hraji tyto hrdiny.

Zdroj: TV Nova

Můžete nám prozradit, jakou postavu v seriálu hrajete?
Lenka Termerová jako sekretářka Profesora T.: Irena Stočesová je osobní sekretářkou pana Profesora, a vlastně tím nejdůležitějším článkem katedry kriminalistiky. Jde o starší svobodnou dámu, která má ráda čelenky, legraci a Profesora T., i když jí spoustou věcí leze na nervy. Třeba tím, že nečte důležitá upozornění, která mu píše na nástěnku. Také ji rozčiluje, že Profesor chodí meditovat na střechu vysokého domu bez zábradlí, a ona pak kvůli němu musí lézt sto padesát pater jen proto, aby mu vyřídila banální vzkazy.

 

Profesor T. nemá zrovna jednoduchou povahu. Setkala jste se v životě s podobným člověkem? Případně jak se vám s ním vycházelo?
Půl století se pohybuji mezi herci. Setkala jsem se tedy už s mnoha lidmi, kteří nemají jednoduchou povahu. Mám ráda svět barevný, a tak si užívám i to, že nejsme všichni stejní. Myslím, že jsem schopna vyjít s každým. Pravdou ale je, že s člověkem, který má hrůzu z dotyků a bacilů, jsem se ještě nesetkala. Škoda. Mám teď tuto příležitost alespoň při natáčení!

 

Zažila jste při natáčení nějaké humorné situace?
Při natáčení neustále dochází k legračním situacím nebo k humorným nedorozuměním. Zajímavé ale je, že jen málokdy jsou tyto zážitky přenosné. Když se vyprávějí, tak to obvykle není ono. Ale je pravda, že některé z nich jsou přetaveny zkušenými baviči do nesmrtelných historek, které všichni známe, a baví nás.

Další díl nového detektivního seriálu Profesor T. uvidí diváci v neděli 4. listopadu 2018 od 20:15 na TV Nova.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Exkluzivní pohled do zákulisí Profesora T.: Jak se natáčí scéna znásilnění? Všem dala pořádně zabrat!
Exkluzivní pohled do zákulisí Profesora T.: Jak se natáčí scéna znásilnění? Všem dala pořádně zabrat!

Scéna znásilnění z Profesora T. trochu jinak: Proč z ní měli tvůrci strach?
Scéna znásilnění z Profesora T. trochu jinak: Proč z ní měli tvůrci strach?

Jitka Schneiderová z Tváře září v nové kriminálce: Hraje empatickou a laskavou šéfovou!
Jitka Schneiderová z Tváře září v nové kriminálce: Hraje empatickou a laskavou šéfovou!

 

TV Nova

PROFESOR T: Pavel Řezníček jak ho neznáte! V kriminálním seriálu Profesor T. na Nově