Hlavní hrdina nového seriálu je pěkný podivín! Profesor T. má řadu fóbií a zvláštní smysl pro humor

Aktualizováno 22.11.2018

Profesor T.
Zdroj: Foto Julie Vrabelová

Profesor Jáchym Tauber je ústřední postavou nového detektivního seriálu TV Nova. Jeho představitel Pavel Řezníček v rozhovoru prozradil zajímavosti z natáčení a také promluvil o tom, čím je jeho seriálová postava zajímavá.

O čem je seriál Profesor T.? Jáchym Tauber (Pavel Řezníček), alias Profesor T., je na jednu stranu génius s brilantním smyslem pro detail, na stranu druhou asociál s humorem, který je často za hranou. Jako profesor kriminologie se těší všeobecnému uznání. Jeho život plyne poklidným tempem, ovšem jen do doby, kdy ho navštíví jeho bývalá studentka Amálie Drápalová (Sarah Haváčová), kapitán kriminální policie. Ta se za ním vydává s prosbou o pomoc při řešení složitého případu. Z jejich setkání vznikne pravidelná spolupráce, díky níž se policii podaří objasnit celou řadu kriminálních činů... Kriminálními epizodami se prolínají bohaté osobní dějové zápletky hlavních postav. Každý díl odvypráví nový uzavřený kriminální případ!

 

Na nabídku ztvárnění ProfesoraT. jste kývl hned, nebo jste si ji nejprve musel nechat projít hlavou?
Účastnil jsem se několika kol kamerových zkoušek, a když poté přišla nabídka, měl jsem ohromnou radost. Kývl jsem na ni hned.

 

Čím vás tato role zaujala?
Předloha seriálu je skvěle napsaná, stejně tak jako i postava Profesora T. Určitou zárukou pro mě bylo také trio – Tomáš Mašín, Matěj Chlupáčeka a Mája Hamplová. Jejich nadšení a zaujetí je přímo nakažlivé. 

Zdroj: Foto Julie Vrabelová

Profesor T. trpí mnoha fobiemi. Jak jste na tom v reálném životě vy? Je něco, co vás děsí?
Nevím o ničem, co by mě přímo děsilo. Čím jsem starší, tím větší mám respekt k výškám. Například představa toho, že stojím nejištěn na vysokém skalním výběžku, mi není nikterak příjemná. Nijak zvlášť bych si asi ani neužíval, pokud bych měl strávit noc v teráriu s hady…

 

Je vám blízký styl humoru Profesora T.? Máte rád suchý humor?
Ano, humor Profesora T. mě oslovuje. I já rád pracuji s ironií, sarkasmem a občasi s cynismem. Nebylo pro mě tedy těžké se naladit na jeho notu.

Zdroj: Foto Julie Vrabelová

Jak se vám postava tohoto podivína hrála?
Překvapivě šlo o poměrně těžký úkol. U Profesora jde o velmi jemnou stylizaci a o úsporné hraní.

 

Je nějaký typ charakteru, který vás doposud herecky minul a který byste si rád ozkoušel? Máte jako herec blíž ke kriminálnímu žánru, ke komediím, nebo k filmům s psychologickýmpřesahem?
Musím přiznat, že jsem nikdy neměl žádnou vyloženě vysněnou roli. Je to možná i tím, že se nevěnuji divadelnímu herectví. V obecné rovině inklinuji spíše k rolím tragikomickým. V současné době se hodně točí krimi a v rámci tohoto žánru mě můj vzhled přináší jistá omezení. Těžko mohu hrát svalnatého kriminalistu nebo vyloženého padoucha. Z tohoto pohledu pro mě vlastně byla role Profesora T. tou vysněnou…

Zdroj: Foto Julie Vrabelová

Pojí se v ní humor, dramatické chvilky i kriminalistické napětí. Dokážete si přestavit, že byste se jako kriminolog nebo kriminalista živil?
Poté, co jsem se účastnil několika konzultací s kriminalisty, musím říct, že mně tento obor přijde velmi zajímavý a že by mě tato práce s největší pravděpodobností bavila. Jsem narozen ve znamení vah, a možná i proto mám v sobě silně zakořeněnou touhu po spravedlnosti. K práci kriminalistůmám hluboký respekt a obdiv.

Jak se vám spolupracovalo s režiséry?
Velmi dobře. S oběma z nich, s Tomášem Mašínem i s Michalem Blaškem, si rozumím – jak profesně, tak i lidsky.

 

Seriál Profesor T. startuje v neděli 28. října 2018 ve 20:15 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V seriálu drsní vyšetřovatelé, ve skutečnosti vtipálci: Natáčení Profesora T. bylo plné humoru
V seriálu drsní vyšetřovatelé, ve skutečnosti vtipálci: Natáčení Profesora T. bylo plné humoru


Nevšední hrdina Profesor T. přichází na televizní obrazovky. Nabídne drsné případy i humorné situace
Nevšední hrdina Profesor T. přichází na televizní obrazovky. Nabídne drsné případy i humorné situace

TV Nova

Amálie Drápalová

Amálie Drápalová

Ambiciózní vyšetřovatelka s velkým smyslem pro spravedlnost. Silná a tvrdohlavá…

PROFESOR T: Pavel Řezníček jak ho neznáte! V kriminálním seriálu Profesor T. na Nově